Realizacja projektu „Modelowe kształcenie przyszłych nauczycieli przedmiotów humanistycznych w Uniwersytecie Łódzkim”

Miło nam poinformować, iż od 1 stycznia 2019 r. Wydział Filologiczny będzie realizował  projekt pt. „Modelowe kształcenie przyszłych nauczycieli przedmiotów humanistycznych w Uniwersytecie Łódzkim (konkurs NCBiR nr POWR.03.01.00-IP.08-00-PKN/18 na „Programy kształcenia nauczycieli”) w ramach programu POWER.

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli poprzez opracowanie i realizację nowego programu ich kształcenia w naukach humanistycznych. Obejmuje takie kierunki jak: filologia polska, filologia angielska oraz filologia włoska.

Wsparciem w ramach projektu zostanie objęta grupa 153 studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia.

Projekt będzie realizowany w okresie od 1.01.2019- 30.11.2023 r.

Kierownikiem projektu jest dr Weronika Szubko-Sitarek.