Program stypendialny Młodzi w Łodzi oraz Stypendia Miasta Łodzi

W Łodzi dostrzega się osiągnięcia łódzkich szkół wyższych i potencjał kultury studenckiej. Działania władz miasta koncentrują się na rozwoju Łodzi jako ośrodka opartego na wiedzy, innowacyjnego i stawiającego na nowe technologie, ale przede wszystkim atrakcyjnego do życia i pracy dla młodych, utalentowanych ludzi.

Łódź posiada szeroką i zintegrowaną ofertę dla studentów. Renomowane uczelnie, wyjątkowe kierunki studiów oraz unikalny w skali kraju program Młodzi w Łodzi to nasze główne atuty.  Oferujemy m.in.: praktyki i staże u najlepszych łódzkich pracodawców, miejski program stypendialny oraz program stypendiów fundowanych przez łódzkich pracodawców, bezpłatne szkolenia, wizyty w łódzkich firmach, studencką kartę rabatową czy konkurs dla młodych przedsiębiorczych.

PROGRAM STYPENDIALNY MŁODZI W ŁODZI

1 października 2017 r. startuje rekrutacja do dziesiątej jubileuszowej edycji programów stypendialnych Młodzi w Łodzi oraz wspierająca nabór akcja promocyjno-informacyjna.

W dziewięciu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego łódzcy Pracodawcy ufundowali łącznie 200 stypendiów dla najlepszych studentów łódzkich uczelni, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 32 studentów, a z dodatkowych kursów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego oraz programowania skorzystało prawie 170 osób.

W roku akademickim 2017/2018 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 20 firm i instytucji z Łodzi i regionu. Stypendia dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansują:

ABB (7 stypendiów), BSH (3 stypendia), P&G (2 stypendia), ACCENTURE (1 stypendium), AMCOR (1 stypendium), ASCO NUMATICS (1 stypendium), CORNING (1 stypendium), GFT (1 stypendium), GSI GROUP (1 stypendium i 1 akademik), KOMFORT (1 stypendium), OBLIGO (1 stypendium), PELION (1 stypendium), ROSSMANN (1 stypendium) oraz SII (1 stypendium).

Łącznie to aż  23 stypendia!

Natomiast uczelnie zapewnią  bezpłatne zakwaterowanie w swoim domu studenckim: UNIWERSYTET ŁÓDZKI (4 miejsca w akademiku) oraz POLITECHNIKA ŁÓDZKA (2 miejsca w akademiku).

Ponadto firma ERICSSON sfinansuje kurs programowania dla 12 osób, firma INFOSYS kurs języka angielskiego lub języka niemieckiego dla 10 osób, Uniwersytet Medyczny kurs języka hiszpańskiego dla 10 osób, a Społeczna Akademia Nauk kurs języka japońskiego dla 15 osób.

Rekrutacja do programów stypendialnych poszczególnych Pracodawców będzie trwała do 27 października 2017 r. (za wyjątkiem rekrutacji do programu stypendialnego firmy P&G, która zakończy się 20 października 2017 r.)

Regulaminy programów stypendialnych oraz formularze wniosków stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl korzystając z WYSZUKIWARKI STYPENDIÓW.

W ramach akcji promocyjno-informacyjnej wspierającej rekrutację do programów stypendialnych w mieście pojawią się billboardy przedstawiające ubiegłoroczną Stypendystkę programu Młodzi w Łodzi, studentkę Uniwersytetu Łódzkiego – Monikę Bocian (stypendystka firmy Rossmann), która przebywa obecnie na praktykach w Hiszpanii. Na uczelniach pojawią się plakaty, ulotki i stoiska informacyjne.

Zapraszamy również do korzystania z pozostałych inicjatyw programu Młodzi w Łodzi, m.in. bezpłatnych szkoleń dla studentów oraz karty rabatowej.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ, tel. 42 638 43 27, 42 638 59 28, e-mail: mlodziwlodzi@mlodziwlodzi.pl.

plansza_1_v4

STYPENDIA NAUKOWE MIASTA ŁODZI 2017/2018

1 października 2017 r. rozpoczyna się również nabór wniosków do VII edycji Programu stypendiów naukowych Miasta Łodzi dla studentów i doktorantów szkół wyższych z tereny Miasta Łodzi.

Studenci I roku studiów stacjonarnych wybranych 55 kierunków łódzkich uczelni, będący laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, oraz doktoranci podejmujący badania w kluczowych dla rozwoju miasta obszarach mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Miasta Łodzi.

Głównym celem miejskiego programu stypendialnego jest stworzenie warunków sprzyjających podejmowaniu studiów na kierunkach istotnych dla rozwoju Łodzi, a także przyciąganie do Łodzi zdolnej, ambitnej młodzieży, również spoza regionu.

Wyróżnieni studenci otrzymają miesięcznie przez okres jednego roku akademickiego max. 1500 zł, natomiast doktoranci max. 2500 zł.

W dotychczasowych sześciu edycjach programu stypendialnego wyłonionych zostało 105 stypendystów, którzy łącznie otrzymali od miasta wsparcie w wysokości 1.475.036 zł!

Korzystający z programu Stypendyści to wybitnie uzdolnieni młodzi ludzie, którzy legitymują się nie tylko wysoką średnią ocen, ale także dużą aktywnością w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia poza uczelnią oraz rozwijania swoich pasji, w wielu przypadkach wyróżnieni Stypendyści zdobyli więcej niż jeden tytuł w różnych olimpiadach, mają na swoim koncie liczne publikacje oraz ściśle współpracują z biznesem.

Szczegóły dotyczące warunków udziału w VII edycji programu stypendialnego oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.młodziwlodzi.pl (zakładka Inicjatywy > Stypendia Miasta Łodzi).

Nabór aplikacji trwa do 30 października br.!

plansza_2_v5

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ, tel. 42 638 43 27, 42 638 59 28, e-mail: mlodziwlodzi@mlodziwlodzi.pl.

KIERUNKI PRIORYTETOWE/ DYSCYPLINY NAUKOWE UPRAWNIAJĄCE DO WYSTĄPIENIA O STYPENDIUM NAUKOWE MIASTA ŁODZI

1. analityka gospodarcza 29. inżynieria kosmiczna
2. analiza i zarządzanie w biznesie 30. inżynieria materiałowa
3. artystyczna grafika komputerowa 31. inżynieria procesowa