Death Cafe to moderowana przestrzeń dyskusji, w której spotykają się osoby potrzebujące porozmawiać o śmierci, żałobie, stracie i życiu, o tym, co dla Ciebie jest ważne. To przestrzeń wolna od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniem. To nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Death Cafe jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. To również nie jest grupa wsparcia ani terapia — udział w Death Cafe nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu psychologicznego lub po świeżej stracie.
Przestrzeń dialogu moderować będzie dr Łucja Lange, która wyjaśnia:
W Death Cafe łączy nas świadomość, że wszyscy jesteśmy śmiertelni. Nie uciekniemy od tego tematu. Dlatego w przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni spotykamy się, by rozmawiać, poszerzać własną perspektywę na sprawy życia i śmierci. Po krótkim wprowadzeniu zapraszam Cię do aktywnego udziału i do rozmowy.
Dr Łucja Lange (Katedra Socjologii Sztuki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) jest wykładowczynią, psycholożką zwierząt, fototerapeutką wspierającą osoby w żałobie, tanatolożką zajmującą się różnymi nieuznawanymi społecznie stratami, członkinią Instytutu Dobrej Śmierci.
„Deadline”
Wystawa „Deadline” Tomasza Ferenca łączy w sobie elementy dokumentacji fotograficznej i refleksji nad ikonografią śmierci w kulturze europejskiej. Ekspozycję można oglądać do 14 grudnia br. w Galerii Wozownia 1/5 (ul. Franciszkańska 1/5). Okazją ku temu są wydarzenia towarzyszące, których program przygotowała dr Łucja Lange, m.in. Death Cafe, jak również wykład dr Łucji Lange „Dlaczego śmierć może być dobra?” dnia 21 listopada br. o godz. 18.00.
Materiał: Łucja Lange (Katedra Socjologii Sztuki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ)
Zdjęcia: Tomasz Ferenc (Katedra Socjologii Sztuki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ)
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ