NOWY NA WYDZIALE?

Studentka drapiąca się po głowie

Spokojnie, każdy kiedyś zaczynał studia 😎 Jeśli chcesz się dopasować do wydziałowej społeczności, ważne, byś poznał zasady, którymi kierują się osoby studiujące na naszym Wydziale.

Podejmij z nami 7 kroków, które zrobią z Ciebie prawdziwego studenta Filologa!

 

 

Studentka drapiąca się po głowie

KROK 1: OBSERWUJ WYDZIAŁ W SOCIAL MEDIACH

Najważniejsze to być dobrze poinformowanym!

Wprawdzie studenckie życie najlepiej smakuje w realu, ale nasza wydziałowa społeczność aktywna jest również w sieci. Znajdziesz nasze profile na Facebooku, Instagramie i w serwisie YouTube. Udzielamy się też na uniwersyteckim Discordzie, a ciekawe wykłady wrzucamy w formie podcastów do serwisu Spotify.

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z tym, co każdy student Filologa wiedzieć powinien!

KROK 2: ŚCIĄGNIJ APLIKACJĘ UŁ NA SMARTFONY

Media społecznościowe są fajne, ale gdyby tak mieć wszystkie istotne informacje w zasięgu jednej (ł)apki? 🤔

Mówisz – masz! MyUniLodz – mobilna aplikacja studencka Uniwersytetu Łódzkiego na smartfony – jest już dostępna w sklepach AppStore i Google Play. Znajdziesz w niej najważniejsze informacje wydziałowe, aktualności i komunikaty oraz informacje ogólne – o studiach za granicą, stypendiach, rozwoju kariery, akademikach czy opiece medycznej.

KROK 3: ZAPISZ SIĘ DO WYDZIAŁOWEJ BIBLIOTEKI

57% Polaków nie przeczytało w 2023 roku ani jednej książki. Jesteśmy przekonani, że ta statystyka nie dotyczy naszych studentów. Nie da się przecież ukończyć studiów i napisać pracy dyplomowej bez wizyty w bibliotece. A po co zasuwać do BUŁ-y, skoro większość pozycji znajdziesz w naszych wydziałowych zasobach? A co, jeśli powiemy Ci, że książki z wydziałowej biblioteki możesz zamawiać, odbierać i oddawać, korzystając z książkomatu przy wejściu bocznym? Brzmi fajnie? To na co czekasz! Zapisz się do Biblioteki Wydziału Filologicznego UŁ jeszcze dziś! 👇

KROK 4: DOŁĄCZ DO KOŁA NAUKOWEGO

Koła naukowe to dynamiczne grupy studentów, którzy wspólnie rozwijają swoje pasje i zainteresowania w danej dziedzinie, organizując wykłady, warsztaty oraz projekty badawcze. Wstępując do koła, masz szansę zdobyć cenne doświadczenie praktyczne, które znacznie wzbogaci Twoje CV oraz pomoże w przyszłej karierze zawodowej. Dzięki współpracy z innymi studentami i wykładowcami, będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę, nawiązać nowe znajomości i uczestniczyć w interesujących wydarzeniach akademickich. To doskonała okazja, aby zrealizować swoje pomysły i stać się częścią pasjonującej społeczności studenckiej!

KROK 5: ODWIEDŹ JEDEN Z PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH NA WYDZIALE

Świeżo zaparzona kawa z Coffee Pointu? Lunch w Fil-Milu? A może przekąski ze "Źródła" albo kanapki ze sklepiku przy portierni? Na Filologu z głodu na pewno nie umrzesz, a skoro masz tyle możliwości pod ręką, to aż żal z nich nie skorzystać!

Pamiętajcie pierwszacy: głodny student, to zły student! Na pusty żołądek nawet notatki z najciekawszego wykładu robi się 3 razy wolniej!

KROK 6: ODPOCZNIJ W JEDNEJ ZE STREF RELAKSU

Zmęczony po 1,5-godzinnym wykładzie? No tak, zajęcia na uczelni to nie są lekcje w szkole, a do tego trwają aż 2 razy dłużej! Wiemy, że każdy student potrzebuje chwili odpoczynku, dlatego przy współpracy z naszymi partnerami stworzyliśmy studenckie strefy relaksu. Znajdziecie je na pierwszym, trzecim i czwartym piętrze. Można w nich podładować telefon albo latopa, uporządkować notatki czy też po prostu... poleżeć.

PS

Starsze koleżanki z samorządu studenckiego podpowiadają, że to właśnie tutaj najłatwiej nawiązuje się znajomości z osobami z wyższych roczników!

KROK 7: ZRÓB WYDZIAŁOWE ZAKUPY W SKLEPIE UŁ

Uczelnia to nie wybieg mody, jednak dobry outfit daje +10 do samopoczucia 😎✨ A wiadomo, że student Filologa najlepiej prezentuje się z wydziałową torbą na ramieniu albo granatową przypinką w kształcie strzałki 😅

Jeśli chcesz podkreślić swoją więź z Wydziałem, który będzie Twoim drugim domem przez co najmniej najbliższe 3 lata, zrób zakupy w Sklepie UŁ. Znajdziesz tam sporo gadżetów z filologicznymi akcentami!